Kolarze górscy z Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska
Źródło: Kamil Dziedzic
02 Apr 2013 09:00
tagi:
Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Nowy sezon - nowy sponsor tytularny - nowe nadzieje. Tak w skrócie można określić to, co dzieje się wśród kolarzy górskich z KS AZS Politechnika Wrocławska. Dzięki podpisaniu umowy z firmą Mitutoyo Polska, klub może się dalej rozwijać, a zawodnicy ambitnie planować starty w sezonie 2013. Stare, ale nie tylko, twarze w nowych strojach zobaczyć będzie można na trasach zawodów MTB zarówno w Polsce jak i za granicą.

Skład drużyny, w większości stanowią studentki i studenci Politechniki Wrocławskiej. W sezonie 2013 barwy Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska reprezentować będą m.in. Łukasz Klimaszewski, Bartosz Krzyśko, Rafał Adamczyk, Michał Cieślak, Patryk Kaczmarczyk, Michał Rudel, Aleksandra Lewandowska, Barbara Krzyśko oraz Anna Włodarczyk. Nad całym przedsięwzięciem czuwają Kamil Dziedzic (kierownik ekipy) oraz Józef Łukanowski (manager ds. kontaktów ze sponsorami). „Pozyskaliśmy nowych i ambitnych zawodników. Chcemy liczyć się w klasyfikacji drużynowej Bike Maraton, a także mamy nadzieję na pojedyncze sukcesy w zawodach w olimpijskiej formule cross-country” - mówi kierownik drużyny Kamil Dziedzic.

Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska

Docelowymi imprezami dla kolarzy z Politechniki Wrocławskiej będą: Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Akademicki Puchar Polski w kolarstwie górskim – AZS MTB CUP, a także cykl Bike Maraton. Ponadto planują także wystartować w zawodach XC z cyklu Pucharu Polski, Pucharu Czech oraz Mitteldeutschlandcup w Niemczech.

W drużynie swoją szansę dostali także mniej doświadczeni zawodnicy. „ Kontynuujemy projekt CLUB w którym każdy miłośnik kolarstwa górskiego może spróbować swoich sił, dlatego też w charakterystycznych strojach z logo Mitutoyo, na starcie maratonów MTB pojawi się w tym sezonie ponad 20 osób, które razem z nami chcą trenować i korzystać z doświadczenia innych zawodników”, dodaje Kamil Dziedzic.

Dzięki dobrej marce drużyny kolarskiej, działającej już ponad 10 lat przy AZS Politechnika Wrocławska, w gronie sponsorów pozostała firma Brubeck (produkująca najwyższej jakości odzież termiczną) oraz Brunox (szwajcarskie smary m.in. do rowerów), a także firma PAP1 (dystrybutor odżywek Science in Sport) oraz sklep internetowy CentrumRowerowe.pl.

Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska

W sezonie 2013 szykuje się także powrót regularnie odbywających się we Wrocławiu Otwartych Treningów MTB, które w 2011 roku prowadził Kamil Dziedzic – instruktor kolarstwa. Pierwszy trening zaplanowany jest już na początku kwietnia, a szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej drużyny (www.mtbPWr.pl) oraz na jej profilu w serwisie Facebook (www.facebook.com/mtbPWR) oraz Twitter (www.twitter.com/mtbPWR).

Pierwsze zawody, podczas których będzie można zobaczyć zawodników drużyny kolarskiej Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska, to odbywający się 6 kwietnia Puchar Ślęży w Sobótce, będący rozpoczęciem sezonu MTB w Polsce . Do zobaczenia na starcie!

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.