Kilka słów o Rybczyński Cityzen MTB Team
Źródło: Rybczyński Cityzen MTB Team
28 Mar 2013 14:09
tagi:
Rybczyński Cityzen MTB Team, Poznań, Wielkopolska
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Amatorska drużyna kolarska Rybczyński Cityzen MTB Team powstała w 2010 roku z inicjatywy dwukrotnego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym, Mateusza Rybczyńskiego. Sezon 2010 był udanym debiutem teamu Rysbczynski s.Oliver na trasach maratonów w Polsce.

Nawiązaliśmy równorzędną walkę z czołowymi zespołami MTB, zajmując ostatecznie ósme miejsce wśród ponad trzystu zespołów w prestiżowym cyklu Powerade Suzuki MTB Maraton. Sukcesy naszych zawodników w sezonie 2010 sprawiły, że w roku 2011 byliśmy już zespołem rozpoznawalnym, z którym konkurenci musieli się liczyć. Kolejne zwycięstwa potwierdziły przynależność zespołu RYBCZYŃSKI s.OLIVER do polskiej amatorskiej czołówki kolarstwa górskiego.

Rybczyński Cityzen MTB Team

Dzięki doświadczeniom zdobytym w poprzednich latach, w nowy sezon 2012 wkroczyliśmy z dużym optymizmem. Skład zespołu powiększył się do 26 osób. Wśród nich znalazł się Mateusz Mróz, który w 2010 roku zakończył zawodową karierę w kolarstwie szosowym. W 2012 roku nasi zawodnicy stawali aż 118 razy na podium w imprezach w całej Polsce. Najważniejsze wśród tych sukcesów to:
- I miejsce Mateusza Mroza w klasyfikacji generalnej GP Wielkopolski,
- II miejsce Mateusza Rybczyńskiego w klasyfikacji generalnej Powerade Garmin MTB Marathon,
- II miejsce teamu w klasyfikacji drużynowej w GP Wielkopolski.

Rybczyński Cityzen MTB Team

Od chwili powstania, głównym sponsorem zespołu była firma ROWERY-Rybczyński oraz s.Oliver. Jednak ugruntowana, mocna pozycja na arenie polskiego amatorskiego kolarstwa górskiego oraz stabilna, wysoka forma naszych zawodników, zaowocowały w poprzednich latach udaną współpracę z takimi partnerami jak Specialized, Cult Bikes, Gregorio, Sport Konsulting czy Świat Biegacza.

Rybczyński Cityzen MTB Team

W tym roku drużyna zmieniła nazwę i cele startowe. Zespół z trzyletnim doświadczeniem będzie figurował jako Rybczyński Cityzen MTB Team. Cele startowe przyjęły kierunek mniej górzysty, natomiast zdecydowanie szybszy. W tym sezonie trzon zespołu powalczy o Puchar Polski, w cyklu maratonów Skandia Maraton Lang Team i zawodach cyklu Kaczmarek Electric MTB oraz w mniejszych imprezach lokalnych. Debiutanckim wyścigiem będą Mistrzostwa Polski w Maratonie. Tutaj również liczymy na dobre wyniki i owocne doświadczenie.

Więcej informacji na www.rybczynski-team.pl

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.