Hucisko i Sosnowiec - Przełaje okiem Daniela
Źródło: Daniel Paszek
17 Oct 2012 21:50
tagi:
Gomola Trans Airco, przełaje, CX, Hucisko, Sosnowiec
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Po Mistrzostwach Śląska w XC postanowiliśmy przedłużyć sezon startowy, decydując się na start w Ogólnopolskim wyścigu przełajowym w Hucisku, a także w II edycji Pucharu Polski w Sosnowcu. Pierwszego dnia organizator przygotował ciekawą rundę wokół hotelu Orle Gniazdo, gdzie z jednego miejsca można było obserwować rywalizację niemal na całej trasie. Na starcie stanęli zawodnicy specjalizujący się w przełajach, MTB, nie brakło również maratończyków, chcących sprawdzić swoje możliwości w Cyklokrosie.

Rywalizację w kategorii Elity wygrał Wojtek Halejak, który z czasem poniżej 1h minął linię mety. Za nim uplasował się Paweł Wiendlocha z DSR-a, następnie dwóch zawodników specjalizujących się w przełajach, czyli Bartosz Pilis, oraz Patryk Kostecki. Miejsce 5-te i 6-te, to moja walka z Michałem Kucewiczem, gdzie w zasadzie ostatni wjazd w agrafki decydował o kolejności na mecie. Paweł Widawski zajął 10 miejsce, debiutując tym samym w kategorii Orlik/Elita.

Przełaje

W kategorii Junior rywalizacja przebiegła pod dyktando Mariusza Nawrockiego z LKS Trasa Zielona Góra, którego mocno atakował nasz zawodnik Patryk Szymański. Ostatecznie różnica na mecie wyniosła ok. 30 sekund pomiędzy tymi dwoma kolarzami.

Następnego dnia, w Sosnowcu rywalizację w kategorii Elita wygrał Kornel Osicki z JBG-2. W kategorii Junior kolejność taka sama jak dzień wcześniej, czyli Mariusz Nawrocki oraz Patryk Szymański, trzecie miejsce zajmuje Piotr Wyderka.

Przełaje

Z racji braku przerwy pomiędzy sezonem MTB a przełajowym, nie będziemy kontynuować regularnych startów w przełajach, chociaż wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że imprezy są organizowane na wysokim poziomie, nagrody są odpowiednie, komentator świetny, a rywalizacja bardzo ciekawa. Nie wykluczamy jednak startu na Mistrzostwach Polski w Koziegłowach.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.