Jak wybrać ubezpieczenie rowerowe?
Źródło: Michał Barczyk
29 Sep 2015 16:02
tagi:
Proama, Rankomat, ubezpieczenie
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Zarówno rekreacyjna jak i sportowa jazda na rowerze niesie ze sobą ryzyko obrażeń lub wyrządzenia krzywdy osobie trzeciej. Często zdarza się także utrata roweru lub osprzętu na skutek kradzieży. Z pewnością warto się dobrze zabezpieczyć przed tego typu zagrożeniami kupując odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Mimo, że uczestnicy ruchu drogowego poruszający się na jednośladach, nie muszą ubezpieczać się obligatoryjnie, to warto rozważyć taką opcję.

Dobre ubezpieczenie powinno zabezpieczać rowerzystę, jego sprzęt oraz innych uczestników ruchu. Koszt takiego ubezpieczenia jest z reguły niewielki, a pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych stresów i nieoczekiwanych wydatków w przypadku uszkodzenia czyjegoś mienia.

Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych np. Proama. Opinie, wynikające z wywiązania się ze świadczeń w przypadku incydentu drogowego z udziałem roweru są w przypadku tego ubezpieczyciela bardzo dobre. Proama w ramach Assistance Rowerowe zapewni serwis roweru, zwróci również koszty transportu z miejsca zdarzenia do szpitala. Pokryje także koszt wizyt lekarza, pomocy dentysty lub psychologa, a nawet wydatków związanych z rehabilitacją i wypożyczeniem sprzętu rehabilitacyjnego lub pobytem w szpitalu.

Warto zabezpieczyć także rodzinę, decydując się na ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie wypadku podczas jazdy rowerem. Chodzi tutaj przede wszystkim o trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków, które polegają na uszkodzeniu ciała i powodują trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć ubezpieczonego. Równie ważna jest polisa od Odpowiedzialności Cywilnej, która ochroni rowerzystę w momencie gdy wyrządzi komuś szkodę podczas jazdy.

Ciekawą opcją w ofercie Proama jest możliwość wykupienia, wraz z zakupem ubezpieczenia mieszkaniowego, unikalnego programu usług pomocowych dla rowerzystów - Assistance Rowerowe. Polisa taka, o czym warto pamiętać, obejmuje ochroną wszystkich mieszkańców ubezpieczonej nieruchomości.

Należy obowiązkowo pamiętać, żeby przede wszystkim zadbać o sprawy techniczne dotyczące roweru. Warto przechowywać dowody zakupu, faktury za wszelkie usługi związane z kupnem i eksploatacją roweru. Ponadto w przypadku rozboju lub włamania trzeba bezwzględnie powiadomić policję.

Nie ulega jednak wątpliwości, że warto dobrowolnie zakupić polisę i być przygotowanym na różne sytuacje, tak aby w spokoju i bez zbędnych stresów cieszyć się jazdą na dwóch kółkach.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.