2000 km do Watykanu - żeby Marta mogła chodzić!
Źródło: Paweł Turski i Kacper Thaddey
02 Apr 2014 19:15
tagi:
2000 km do Watykanu, Marta Szwonder
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Niesamowicie zainspirowani historią Marty oraz jej walką i pragnieniem powrotu do zdrowia postanowiliśmy pomóc najlepiej jak potrafimy. Zaimponowało nam to, że mimo ciężkiej choroby, nie poddała się. Jako że naszą pasją jest sport, to postanowiliśmy "dać" to co umiemy najlepiej i dołożyć w ten sposób cząstkę siebie aby Marta mogła przejść operację i być zdrowa. Planujemy wyjechać 11 kwietnia z Bydgoszczy i przyjechać do Watykanu w dniu kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.

Do przejechania mamy 2000 km na rowerze, często w górzystym terenie. W ważniejszych miejscach(sanktuariach) planujemy uczestniczyć we mszy świętej i modlić się o powrót do zdrowia Marty.

Naszym mottem życiowym jest „Módl się i pracuj”, wiemy więc, że oprócz modlitwy są potrzebne Marcie również środki finansowe na kosztowną operację, którą mamy nadzieję przejdzie w USA, aby móc chodzić. Nie chcemy jednak błagać ludzi o pieniądze dla niej, siedząc bezczynnie. Postanowiliśmy zastosować do drugiej części naszego motta, wylewając krew, pot i łzy na naszej trasie. To będzie podziękowanie dla wszystkich, którzy wpłacą choćby symboliczną kwotę na jej konto, przyczyniając się tym samym do uratowania jej życia.

Na trasie będziemy się męczyć przez 15 dni, tak jak ona każdego dnia przez całe życie, tak męcząca jest jej codzienna rehabilitacja. Nie pozwólmy by jej ciężka praca poszła na marne i przyczyńmy się do tego, aby miała przyszłość na którą tak ciężko pracuje.

2000 km do Watykanu

Obecnie poszukujemy wsparcia dla naszej akcji. Potrzebną nam rzeczą jest kamper (poszukiwany jest ktoś, kto go użyczy na czas wyprawy), w którym w przerwach w podróży moglibyśmy spać, przewozić jedzenie, ubrania i sprzęt rowerowy oraz byłby naszym zapleczem medycznym, zapewniał łączność i udzielał pomocy technicznej a kierowca mógłby dokumentować naszą wyprawę. Liczymy w tej kwestii na sponsorów. Taki kamper to duża powierzchnia reklamowa.

Nasze ubrania, rowery oraz wyposażenie stanowią potencjalną powierzchnię reklamową dla sponsorów, którzy są chętni wesprzeć Martę. Oznajmiamy również, że wyposażenie do wyprawy oraz wszystkie rzeczy jakie dostaniemy osobiście od sponsorów, po wyprawie wystawiamy na aukcję a całkowity dochód jest przeznaczany dla fundacji Marty na sfinansowanie jej operacji.

O Marcie Szwonder:

Nazywam się Marta Szwonder, mam 25 jestem studentka II roku II stopnia filologii klasycznej i III roku Wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej. Języki są moją wielką pasją oprócz języków starożytnych greki i łaciny znam także angielski oraz włoski. Przygotowuje się do certyfikatów językowych. Myślę także o kolejnym kierunku – dziennikarstwo, które chcę połączyć z nauką języka migowego, by móc w przyszłości pracować z osobami niepełnosprawnymi. Nigdy nie chciałam aby moja choroba ograniczała mnie.

2000 km do Watykanu

Urodziłam się 2 miesiące przed terminem - choruje na mózgowe porażenie dziecięce i w swoim życiu przeszłam już wiele operacji, a także byłam poddawana wielogodzinnym żmudnym zabiegom rehabilitacyjnym. W Polsce przeszłam wiele zabiegów ortopedycznych, dzięki którym mogłam samodzielnie poruszać się. Samodzielnie poruszałam się do roku 2009, w którym to moja choroba poczyniła postępy, a spastyka mięśni spowodowała problemy w gojeniu się i zroście kości. Przestałam samodzielnie chodzić. Jak wielkiej siły dla młodej dziewczyny trzeba by po czymś takim znów móc uśmiechać się i dalej walczyć o siebie.
Otoczona gronem przyjaznych ludzi i miłością rodziców miałam siłę by dalej walczyć. Jednak miłość i żmudna rehabilitacja nie wystarczyła- pomogła mi zacząć poruszać się przy chodziku. W Polsce lekarze nie chcą podjąć się tak skomplikowanego zabiegu.
Jedyną szansą, która odmieni na zawsze całe moje życie jest kosztowna operacja w klinice dr Paleya w USA.Tylko tam mogą mi pomóc przywrócić zdolność samodzielnego chodzenia. Termin operacji zaplanowano na sierpień. Koszt to 470 000 złotych. Nie mogę się teraz poddać, gdy znowu pojawiła się iskierka nadziei. Wierzę, że uda mi się stanąć na własnych nogach.

Pomóc Marcie można wpłacając pieniądze:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem:
12592 - Szwonder Marta Danuta - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

O nas:

Nazywam się Kacper Thaddey, jestem studentem na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” na UMK w Toruniu. Jestem z Bydgoszczy. Moją największą pasją jest sport. Po ciężkiej kontuzji kolana, której doznałem rok temu(zerwane więzadła krzyżowe, zmiażdżona łękotka) myślałem, że już nie powrócę do sprawności. Na szczęście po operacji i żmudnej rehabilitacji udało mi się stanąć na nogi i powrócić do aktywnego trybu życia. Był to dla mnie punkt zwrotny w życiu i wyrwanie się z marazmu codzienności, tym samym postanowiłem nieś pomoc innym. Marcie postanowiłem pomóc gdy uświadomiłem sobie, z czym ona musi się zmagać na co dzień. Przechodziłem ciężką rehabilitację przez rok, Marta przechodzi przez nią i przez chorobę przez 25 lat.

2000 km do Watykanu

Nazywam się Paweł Turski, pochodzę z Sulechowa i jestem studentem na kierunku „Inżynieria Systemów Logistycznych” na WSL w Poznaniu. Kilka lat temu byłem młodym otyłym chłopakiem niemającym nic wspólnego ze sportem, postanowiłem to zmienić. Zacząłem zdrowo się odżywiać, jeździć na rowerze oraz biegać – pokochałem to. Sport stał się moją pasją. Obecnie ciężko trenuję do wyprawy oraz ukończenia pierwszego maratonu. Ta wyprawa to dla mnie coś niesamowitego. Będę mógł połączyć trzy rzeczy: sport, wiarę i chęć niesienia pomocy. Mocno wierzę że te wyzwanie które przed nami stoi, czyli zebranie niezbędnych pieniędzy na operacje dla Marty oraz pokonanie całej trasy rowerami dokonamy wspólnym wysiłkiem, wytrwałością i poświęceniem.

Wyprawę można śledzić na fanpage:
https://www.facebook.com/pages/Thaddey-Rowerem-do-Watykanu/446604478772424

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.