Zapisy na Uphill Race Śnieżka 2014
Źródło: Bike Maraton
10 Mar 2014 19:50
tagi:
Uphill, Śnieżka, Karpacz
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Jest taki dzień w roku, gdy Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy dla miłośników dwóch kółek i pozwala zdobyć jednośladem Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów – wg najnowszych pomiarów 1603 m n.p.m. Ten dzień w tym roku to 9 sierpnia 2014. Tego dnia barwny peleton kolarzy wyruszy z centrum Karpacza na sam szczyt.

Zanim jednak nastąpi moment startu, będzie jeszcze jeden bardzo emocjonujący dzień. To dzień, w którym ruszą zapisy uczestników chcących wziąć udział w imprezie. Co roku, dbając o dobro turystów i przyrody, Karkonoski Park Narodowy ustala limit uczestników mogących wziąć udział w imprezie. Wyśrubowany limit oraz duże zainteresowanie startujących powodują, że dzień zapisów jest nie mniej emocjonujący od wyścigu a serwery organizatora rozgrzane są do czerwoności.

W tym roku zapisy ruszą w dzień kobiet, czyli 8 marca, punktualnie o godz. 21.00. Wszyscy, którym uda się dostać na listę startową, będą mieć 7 dni na wniesienie opłaty startowej. Jeżeli w tym czasie tego nie uczynią, zapisy na pozostałe miejsca zostaną uruchomione ponownie. Procedura ta będzie uruchomiana aż do wyczerpania 350 miejsc na liście startowej.

Uphill Śnieżka

Wyścig z Karpacza na Śnieżkę ma już 24 lata, zawsze rozgrywany jest na tej samej trasie długości 14 km, z początkiem przy Restauracji Bachus w centrum Karpacza, następnie przez Biały Jar, kościół Wang, schroniska Strzecha Akademicka i Dom Śląski do samego szczytu na wysokość 1603 m n.p.m. Najlepszy czas przejazdu 50minut i 53 sekundy „wykręcił” w 2010 roku Marek Galiński, nasz olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Polski MTB, a obecnie szkoleniowiec kadry MTB Rosji.

Wszystkie informacje, regulamin oraz zapisy znajdziecie na stronie www.uphillrace.pl

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.