XXIII Ritchey Uphill Race Śnieżka już dzisiaj
Źródło: Bike Maraton
11 Aug 2013 07:58
tagi:
Uphill, Śnieżka, Karpacz
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Jest taki dzień, tylko jeden w roku, kiedy Śnieżka, królowa Karkonoszy, rzuca rękawicę kolarzom MTB. W tym roku ten dzień wypada 11 sierpnia i będzie to już 23 próba zdobycia najwyższego szczytu Sudetów. Jak do tej pory najlepszym czasem wjazdu może poszczycić się nasz najlepszy zawodnik MTB w historii, czterokrotny olimpijczyk, Marek Galiński, który z centrum Karpacza dotarł na szczyt w czasie 50 minut i 53 sekundy.

W tym roku dzięki uprzejmości Karkonoskiego Parku Narodowego na starcie stanie grupa 400 zawodników, którzy punktualnie o godz. 10.00 ruszą spod DW Bachus deptakiem miejskim do Karpacza Górnego, dalej od Świątyni Wang terenem KPN-u, przez Strzechę Akademicką do Domu Śląskiego, i na szczyt wznoszący się 1602 m n.p.m. Ostatni odcinek, od Równi pod Śnieżką, biegnący Drogą Jubileuszową wokół szczytu, w tłumie kibiców i turystów, wyzwala wśród zawodników dodatkowe pokłady energii, a kolarze czują się jak uczestnicy Tour de France zdobywający alpejskie szczyty.

Uphill

Krótka trasa podjazdu, bo z centrum Karpacza na Śnieżkę to tylko 14 km, ale za to aż 1000 m do pokonania w pionie oraz diametralnie różna pogoda panująca na starcie i mecie wyścigu stawiają Ritchey Uphill Race w gronie najtrudniejszych uphili w Polsce.

Uphill

Organizator przygotował pamiątkową koszulkę kolarską dla wszystkich uczestników, ufundowaną przez firmę Vking Sport, a dla wszystkich, którzy ukończą wyścig – pamiątkowy medal Zdobywcy Śnieżki.

Uphill

Dla najlepszych kolarzy, w poszczególnych kategoriach wiekowych, nagrody ufundowała firma Pol – Sport Group z Częstochowy, wyłączny dystrybutor marki Ritchey na Polskę, sponsor tytularny XXIII edycji Uphill Race.

Szczegółowe informacje na www.uphillrace.pl

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.