Pogromcy Miejskiej Dżungli wyszli na ulice
Źródło: Pogromcy Miejskiej Dżungli
14 May 2012 23:19
tagi:
Pogromcy Miejskiej Dżungli, Katowice
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Ruszyła kampania społeczna promująca wybór alternatywnych, w stosunku do samochodu, form komunikacji. Pogromcy Miejskiej Dżungli to projekt realizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Katowice, mający na celu promocję aktywnego trybu życia pośród mieszkańców miasta, oraz jego okolic. Spacer, jazda na rowerze lub tramwajem, to proponowane formy komunikacji, które są zarówno zdrowsze dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia.

Istotnym elementem tej kampanii jest jej ekologiczny wydźwięk. Gdyby udało się zmniejszyć ilość samochodów na drogach, pozbylibyśmy się natłoku zanieczyszczeń w powietrzu, a co za tym idzie, miasto stałoby się czystsze i mniej hałaśliwe. Jego wygląd również mógłby ulec znacznej poprawie. Brak przepełnionych po brzegi parkingów i pozastawianych chodników wydaje się być w tym przypadku utopijną wizją.

Kampanii towarzyszyć będą imprezy okolicznościowe. Ustalone na 25 sierpnia wydarzenia kulturalne przewidują między innymi: konkurs freestyle bmx, wyścigi kolarskie czy pokaz gry w polo na rowerach. Specjalnie na tę okazję przygotowany zostanie oryginalny flashmob.

Pogromcy Miejskiej Dżungli


Dla wzorowych Pogromców Miejskiej Dżungli organizatorzy zaplanowali też grę miejską, w której udział można będzie wziąć, naturalnie, na rowerze. Będzie się działo.
Twórcy kampanii zachęcają: „Nie trać czasu w korku, zainwestuj w zdrowie i przesiądź się na rower”. Oby tylko pogoda sprzyjała ich zdrowym i ekologicznym zamiarom.

Zapraszamy na oficjalną stronę akcji: www.aegeekatowice.org

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.