Karkonoski Klasyk na widowiskowej rundzie już jutro! Będzie barwnie i głośno!
Źródło: Media Karkonoski Klasyk
23 Aug 2013 22:43
tagi:
Karkonoski Klasyk, Grabek Promotion, Jelenia Góra
RSS Wyślij e-mail Drukuj
24 i 25 sierpnia w Jeleniej Górze odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W wyścigach mogą wziąć udział zarówno zawodowi kolarze, jak i amatorzy. Obie grupy pojadą tą samą trasą z pięknym widokiem na Karkonosze.

Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się 24-25 sierpnia w Jeleniej Górze. W wyścigu wystartują zawodowi kolarze, biorący udział w cyklu BGŻ ProLigii, stąd też można spodziewać się obecności czołowych polskich zawodników – już teraz swoją obecność zapowiedziała grupa CCC Polsat Polkowice.

Widowiskowa runda
Tegoroczna edycja zawodów będzie wyjątkowo ciekawa, gdyż zaszło w niej kilka istotnych zmian, z których najważniejsze to: nowa trasa oraz program. Kolarze biorący udział w sierpniowych zmaganiach będą mieli do pokonania nową blisko 17 km. rundę oraz odcinek dojazdowy rozpoczynający się na Placu Piastowskim w Cieplicach, a kończącą się w Jagniątkowie koło Domu Hauptmanna. To niezwykle widowiskowa trasa z widokiem na Karkonosze.

Karkonoski Klasyk

Amatorzy poczują różnicę
Zmagania zawodowych kolarzy nie będą jedynym wydarzeniem organizowanym w sierpniowy weekend. W niedzielny poranek (25.08) odbędzie się start wyścigu dla miłośników kolarstwa, chcących sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnie zorganizowanej trasie. Kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów – FUN (44,5 km) lub PRO (77,5 km). Oba wyścigi poprowadzone będą na tej samej pętli, którą później przejadą zawodowcy.

Szukajcie patrolu kibica
Karkonoski Klasyk 2013 będzie nie tylko wyzwaniem dla kolarzy, ale również dla kibiców. Dla wszystkich, którzy kochają rower, 25 sierpnia (w niedzielę) od godziny 9:00 do 18:00 Plac Piastowski w Cieplicach przekształci się w strefę kolarskiego kibicowania. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli dopingować startujących amatorów i profesjonalistów, a także walczyć o nagrody w konkurencjach rowerowych.

Podczas zawodów odbędą się Mistrzostwa Polski w Kolarskim Kibicowaniu. Specjalny patrol BGŻ dostarczy miłośnikom kolarstwa zgromadzonym na całej rundzie trąbki, kołatki i inne gadżety kibica, a następnie oceni zaangażowanie i kreatywność poszczególnych grup dopingujących kolarzy. Dla najaktywniejszych przewidziane są nagrody.

Rowerowe Cieplice
W rejonie startu, na Placu Piastowskim w Cieplicach kibice będą mogli ścigać się na rowerach stacjonarnych oglądając przy tym trasy najciekawszych kolarskich wyścigów w Europie, przejechać slalom rowerem cargo (tzw. Babboe) i wziąć udział w konkursach wiedzy o rowerach. Podczas pikniku rowerowego gościem specjalnym będzie Rafał Kumorowski, wielokrotny Mistrza Świata w trialu. Jego pokazy obędą się kilkakrotnie, bezpośrednio przy scenie zawodów.

Relacja Live!
Dodatkowo 25 sierpnia Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski będą transmitowane na żywo w Internecie. Relacja on-line będzie dostępna przez stronę www.live.karkonoskiklasyk.pl. Miłośnicy kolarstwa będą mogli śledzić zawody amatorów i elity z 5 kamer stacjonarnych i mobilnych
w jakości HD. Dodatkowo obraz będzie wzbogacony o bieżące wyniki z trasy, śródczasy
i komentarz z kilku miejsc na rundzie wyścigu.

Karkonoski Klasyk

Transmisja będzie przeprowadzona zarówno z zawodów dla amatorów rozgrywanych
w godzinach porannych (9.00- 12.00) jak i BGŻ Proligi startującej o godz. 13.00.

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion, sponsorem głównym Bank BGŻ. Więcej informacji o wyścigu można zaleźć na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.