Górale na start - zaskoczeni jakością i trudnością techniczną trasy
Źródło: Patryk Szymański
18 Apr 2012 08:23
tagi:
Gomola Trans Airco, Boguszów Gorce, Górale na start, PZKol
RSS Wyślij e-mail Drukuj
W sobotę 14.04.2012 r. w miejscowości Boguszów - Gorce odbyła się pierwsza edycja zawodów XC "Górale na start". Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć zawodników Grupy Kolarskiej Gomola Trans Airco - w składzie Daniel Paszek i Michał Barczyk (elita) oraz Patryk Szymański i Paweł Widawski (juniorzy).

Trasa, przygotowana przez organizatorów, wymagała bardzo dobrego przygotowania technicznego, co sprawiło, że wielu zawodników miało problemy z pokonaniem trasy. Start odbył się na najwyżej położonym stadionie w Polsce. Cała pętla była bardzo kręta, z dużą ilością śliskich korzeni oraz kamieni, co w połączeniu z trudnymi technicznymi zjazdami, dawało mocno w kość.

Górale na start

Trasa, która została stworzona w Boguszowie Gorce zasługuje na uznanie i była najtrudniejsza tegoroczną pętlą, którą jechaliśmy z wszystkich wyścigów XC w Polsce.

Zawodnicy Gomola Trans Airco zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Daniel Paszek zajął 7 miejsce, a Michał Barczyk 11 w najmocniej obstawionej kategorii - elita. Zwyciężył Czech Michal Kanera z ekipy GHOST-MOSE. Wśród juniorów, Patryk Szymański zajął 5 miejsce, a Paweł Widawski był 10.

Górale na start

Warto zwrócić uwagę na frekwencję, która przekroczyła 200 osób. Uczestnictwo cyklu w Challengu PZKol'u oraz edycja specjalna, która będzie także finałem Pucharu Polski, wróży cyklowi jeszcze większą liczbę uczestników. Jeżeli trudność tras, ich oznakowanie oraz różnorodność nawierzchni utrzyma się na podobnym poziomie, zapewni to temu cyklowi uznanie, pewne miejsce w kalendarzu oraz dobrą markę wyścigów XC na kolejne lata.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.