Dlaczego warto przyzwyczajać dziecko do roweru?
Źródło: LoveBikes.pl
07 Oct 2017 12:32
tagi:
dizecko, rower, korzyści
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Jedni kupują swoim dzieciom drony, inni konsole najnowszej generacji. My proponujemy podarować swojej pociesze rower. Jeżeli myślisz, że taki prezent był dobrym pomysłem dekadę lub dwie temu, to nic bardziej mylnego. Mamy kilka argumentów przemawiających za tym, że nadal jest to bardzo dobry pomysł.

Alternatywa dla komputera

W ostatnich czasach można zauważyć, że coraz młodsze dzieci korzystają z komputerów, tabletów czy smartfonów i spędzają przed nimi bardzo dużo czasu. Rower jest świetnym sposobem na zachęcenie ich do innego sposobu na spożytkowanie wolnego czasu. Dodatkowo, dziecko będzie miało pretekst do tego, by spotykać się z również posiadającymi rower rówieśnikami. Oczywiście bez roweru tez jest to możliwe, ale jednak coraz częściej okazuje się, że co bardziej introwertyczne dzieci zbyt łatwo koncentrują się na zabawie przed komputerem lub tabletem niż na innych czynnościach.

dzieci na rowerze

Okazja do spędzania czasu z dzieckiem

Jeżeli wszyscy członkowie rodziny posiadają rowery to warto organizować wspólne wycieczki rowerowe, najlepiej poza miasto. To naprawdę doskonały sposób na rodzinną integracje i obcowanie z naturą. Zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas jest zabiegana, a wrażenie coraz większego braku czasu jest odczuwalne nie tylko wśród dorosłych, lecz również – rykoszetem – wśród mających coraz mniejszy kontakt z rodzicami dzieci. Wspólne zwiedzanie okolicy a nawet pokonywanie tras o różnej trudności przyniesie wiele radości Twoim dzieciom ale również i Tobie. Stawiając i podejmując wyzwania zachęcisz dzieci do udziału w nich. Do przygotowania wycieczki warto zaangażować wszystkich członków rodziny i uwzględnić w nich takie elementy jak: planowanie trasy na mapie, przygotowanie i sprawdzenie rowerów, sprawdzenie pogody czy też sprawdzenie lokacji, które warto odwiedzić po drodze. W ten sposób zadbamy nie tylko o odpowiednią ilość ruchu dla naszych pociech ale pozwolimy również na rozwój wielu innych przydatnych umiejętności.

Skoro jesteśmy przy planowaniu należy pamiętać, że każda wycieczka wymaga odpowiedniego przygotowania naszego roweru. Dostosuj trasę do rodzaju Twojego bicykla, sprawdź jego stan techniczny w tym łańcuch, hamulce i czy żadna ze śrub mocujących istotne elementy nie jest poluzowana. W przypadku jeżeli uznasz, że już czas na kupno nowego jednośladu to warto zainteresować się odpowiednimi parametrami dostosowanymi pod jego użytkownika (rozmiar roweru, geometria ramy itp.). W tym wypadku warto zapoznać się z ofertą internetowych sklepów rowerowych oferujących bezpłatną pomoc konsultanta, sporą bazę produktów i atrakcyjne ceny.

rodzina na rowerach

To jest zdrowsze!

Od lat lekarze alarmują, że dzieci coraz więcej siedzą, a mniej się ruszają – co siłą rzeczy przekłada się na ich postawę. Rower stanowi świetną przeciwwagę i pomaga w rozwoju fizycznym dziecka. Robi to na wiele sposobów, zarówno przez budowanie ogólnej wytrzymałości, formy jak i trenowanie zmysłu równowagi czy myślenia przestrzennego. Nie wspominając już o samym fakcie przyzwyczajania do aktywności fizycznej i kojarzeniu jej z pozytywnymi bodźcami.

Nie sposób tez nie wspomnieć i o tym, że w czasach, gdy coraz częściej pojawiają się ostrzeżenia przed rosnącym odsetkiem dzieci z nadwagą, jazda na rowerze może pomóc w uchronieniu Twoich pociech przed tą przypadłością. Oczywiście nie zastąpi to zdrowego odżywiania, ale z pewnością przyczyni się do prawidłowego rozwoju. Warto poznać efekty i korzyści z jazdy na rowerze.

Skoro jednak o zdrowiu mowa, nie zapomnij o najważniejszym czyli bezpieczeństwie. Warto uczyć, że kask jest istotnym elementem ekwipunku każdego rowerzysty, który uchroni nas od urazów nawet przy niegroźnie wyglądającym upadku.

Dziecko dorośnie, korzyści zostaną

Wyrobienie nawyku jazdy na rowerze ma wiele korzyści. Nawet jeżeli po jakimś czasie dziecko zrobi sobie wieloletnią przerwę od roweru, zawsze chętniej do niego wróci, niż ktoś, kto nigdy wcześniej z niego nie korzystał. Należy też pamiętać, że w dorosłym życiu rower jest naprawdę doskonałą alternatywą dla samochodu lub autobusu, gdy trzeba szybko przemieścić się w obrębie miasta.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.