Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne na wakacje na rowerze?
Źródło: LoveBikes.pl
21 Jun 2017 21:09
tagi:
turysta, rower, ubezpieczenie
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Cieszy fakt, że wśród Polaków coraz powszechniejszym środkiem transportu staje się rower. Już ten dwukołowy pojazd nie jest używany tylko jako rozrywka na niedzielne popołudnia lub dojazd do pracy. Wzmożoną aktywność fanów dwóch kółek widzimy już na trasach w całej Polsce. Grupowe wyjazdy przyjaciół, rodziny lub samotne wycieczki wakacyjne na rowerze przestają już dziwić.

Ten ekologiczny środek transportu posiada ogromną rzesze fanów. Jednak musimy pamiętać, że na polskich drogach również rowerzyści biorą udział w kolizjach. Podczas wyjazdu posiadacze rowerów powinni ubezpieczyć się także przed kradzieżą lub zdarzeniami losowymi.

Przed jakimi sytuacjami należy się ubezpieczyć?

W trakcie wyjazdów jesteśmy narażeni na kilka sytuacji, od których powinniśmy siebie, nasze finanse oraz rower ubezpieczyć. Pamiętajmy, aby wykupić do polisy ubezpieczenie sprzętu sportowego, które uchroni nas przed kosztami utraty, zniszczenia lub kradzieży naszego roweru. Wiele towarzystw posiada oddzielne ubezpieczenie sprzętu sportowego, ale u niektórych ubezpieczycieli rower jest objęty ochroną w ramach ubezpieczenia bagażu podróżnego. Na przykład taką usługę świadczy ubezpieczenie turystyczne travel plus na www.polisaturystyczna.pl.

Fani dwóch kółek są trzecią najliczniejszą grupą wśród ofiar zdarzeń na drogach, tuż za kierowcami i pasażerami samochodów osobowych oraz pieszymi. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zabezpieczy nasze finanse w razie doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Zdajemy sobie sprawę, że w starciu z samochodami rowerzyści nie mają szans i często po wypadku zostaje długotrwałe dojście do zdrowia i rehabilitacja. Dzięki NNW w tym trudnym czasie na nasze konto zostanie przelane odpowiedniej wielkości świadczenie pieniężne.

Oczywiście, my również jako rowerzyści możemy wyrządzić komuś krzywdę na zdrowiu lub rzeczy. Podczas szybkiej jazdy możemy potrącić pieszego, który w wyniku wypadku złamie nogę. To my będziemy odpowiedzialni za zadośćuczynienie. Posiadając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obowiązek za wypłacenie odszkodowania spadnie na towarzystwo.

Inną usługą, o której musimy pamiętać to dodatkowa opcja ubezpieczenia aktywności fizycznej. Często rowerzyści, wybierający się na podróż urlopową na rowerze, zapominają przed kupnem ubezpieczenia o zaznaczeniu tej opcji. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ jeśli coś nam się stanie podczas wyjazdu i nie będziemy posiadać wykupionej dodatkowej usługi, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczeń.

Jeśli nasz wyjazd będzie zagraniczny, to koniecznie musimy pamiętać o kupnie ubezpieczenia kosztów leczenia. Dzięki tej usłudze każde leczenie, które jest następstwem nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, będzie opłacone przez ubezpieczyciela. Co ważne, w ubezpieczeniu KL również znajduje się assistance oraz ubezpieczenie kosztów ratownictwa, gdzie w większości państw akcje ratownicze są odpłatne.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Odpowiednio dobrane na rower ubezpieczenie turystyczne online na www.polisaturystyczna.pl kupimy w kilka minut. Przed kupnem sprawdźmy, jaka jest suma ubezpieczenia, czyli jaką maksymalnie kwotę dostaniemy w razie niespodziewanych okoliczności. W porównywarce istnieje możliwość wybrania odpowiedniego wariantu, który jest dostosowany do osobistych potrzeb rowerzysty. Należy również zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których znajdziemy zakres ochrony świadczonej przez wybrane towarzystwo.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.