5 gadżetów odblaskowych, które przydadzą się każdemu rowerzyście
Źródło: LoveBikes.pl
13 May 2017 20:31
tagi:
Refloactive, odblaski
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Kiedy na dworze robi się zielono i słonecznie, a my nabieramy ochoty na wyrwanie się z miasta, do łask wraca rower i całodniowe wycieczki na nim. Nic dziwnego – to świetny sposób na aktywny relaks w towarzystwie znajomych i rodziny, na dodatek na łonie natury. Jeśli jednak szykujemy się na całodniową wycieczkę, warto pamiętać, że po zmroku warunki na drogach są utrudnione, a ryzyko wypadku większe. Powinniśmy więc zadbać o to, by wyposażyć zarówno nasz rower, jak i siebie w odpowiednie oświetlenie oraz elementy odblaskowe. Które rozwiązania są warte uwagi? Zobaczmy.

Lampka rowerowa – biała i czerwona
Dwie lampki rowerowe to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru, regulowane prawnie. Z przodu powinniśmy zamontować światło białe, z tyłu zaś – czerwone. Może to być zarówno światło migające, jak i ciągłe – powinno być jednak widoczne z odległości około 150 metrów. Pamiętajmy również, by na tyle roweru zamontować czerwone światło odblaskowe. Jeśli chcemy, możemy umieścić również białą wersję takiego światła na prodzie jednośladu.

Patyczki odblaskowe na szprychy
Jeśli zależy nam na tym, by uzupełnić obowiązkowe oświetlenie roweru o dodatki, możemy też zainwestować w odblaski na rower. Ciekawym rozwiązaniem są patyczki odblaskowe na szprychy. Dzięki nim koła roweru będą wyraźnie widoczne już z daleka.

Kamizelka odblaskowa - klasyk, który zawsze się przydaje
Odpowiednie oświetlenie roweru to jedno, ale zdecydowanie warto też zadbać o to, byśmy to my sami byli widoczni dla kierowców.

Lampka roweru często ginie pośród świateł samochodów na drodze, ale jeśli rowerzysta wyposażony jest dodatkowo w kamizelkę odblaskową, to widać go nieporównanie lepiej – mówi specjalistka z firmy Refloactive. – Wielu rowerzystom kamizelki nadal kojarzą się z luźnym, bezkształtnym i niewygodnym workiem, jakim były kiedyś. Dziś jednak możemy przebierać w modelach i dobrać je do swoich potrzeb. A jeśli kogoś nadal nie zachęca ten element garderoby, to warto skorzystać z rozwiązania, jakim są szelki odblaskowe – równie świetnie widoczne dla kierowców, ale okrojone z materiału.

Odzież odblaskowa - rozwiązanie dla aktywnych
Warto też rozważyć połączenie przyjemnego z pożytecznym i po prostu zainwestować w sportową odzież odblaskową. Producenci już dawno pomyśleli o osobach, które lubią uprawiać sport po zmroku i specjalnie dla nich stworzyli choćby koszulki z oddychającego materiału, które dodatkowo mają wszyte odblaskowe paski. Na zimniejsze miesiące natomiast świetnie sprawdzą się rowerowe kurtki odblaskowe.

Opaska odblaskowa
Z kolei wielbicielom minimalizmu proponujemy tradycyjne opaski odblaskowe – z pewnością każdy z nas ma niejedną w domu!

Takie gadżety odblaskowe możemy założyć na nadgarstek lub kostkę – są na tyle lekkie, że po chwili zapomnimy o ich istnieniu – radzi ekspert z Refloactive. – Łatwo je też spakować do plecaka czy torby i nosić ze sobą także, gdy idziemy gdzieś pieszo po zmroku.

Pamiętajmy o tym, że dobra widoczność na drodze to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Zanim więc wybierzemy się na pierwszą rowerową wycieczkę, upewnijmy się, czy nie stwarzamy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego - i dla samych siebie.

Komentarze:
Adrianna82, 17 Apr 2021 13:34
https://www.sporti.pl/pl/menu/akcesoria-rowerowe/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie-3411
Adrianna82, 17 Apr 2021 13:34
[url]https://www.sporti.pl/pl/menu/akcesoria-rowerowe/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie-3411[/ur]
Adrianna82, 17 Apr 2021 13:33
Zdecydowanie to najważniejsze wyposażenie roweru!! Polecam wszystkim wposażyć się zarówno w lampki jak i odblaski już w pierwsze dni po zakupie roweru. Można to zrobić praktycznie wszędzie np. tutaj https://www.sporti.pl/pl/menu/akcesoria-rowerowe/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie-3411 - pamiętajcie, że najlepiej wyposażyć się zarówno w przednie jak i tylnie oświetlenie roweru!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.