Trzeci etap Iron Bike - Montrum Bellino
Źródło: Filip Kuźniak
05 Aug 2015 20:28
tagi:
Gomola, Iron BIke
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Trzeci etap IronBike 2015 od wielu lat elektryzuje zawodników i kibiców. Przewyższenie, które w tym roku sięgnęło prawie 4800 m, dystans 135 km i 20 kilometrowa wspinaczka na szczyt Bellino (3000 mnpm) budzą u niektórych respekt, a u innych strach.

Na etap nie można się rzucić tak po prostu jak na każdy inny. Siły podczas 10 godzinnej jazdy trzeba rozsądnie rozłożyć.

Dzień rozpoczęliśmy o 4 rano od śniadania w forcie Vinadio.

opis


O 6.00, półprzytomni pojawiliśmy się na starcie.

opis


Bellino jest rodzynkiem tego etapu, ale aby się na niego dostać najpierw trzeba w tempie wyścigowym (odcinek specjalny) pokonać niewiele mniejsze wzniesienie - Passo Gardetta wznoszące się na wysokość 2450 mnpm. Wjechaliśmy tam w dobrym tempie, w rześkim porannym powietrzu i przepięknej pogodzie. Nagroda był świetny zjazd w księżycowym krajobrazie.

opis

opis


Podjazd na Bellino zaczęliśmy kilkukilometrową spinaczką po asfalcie, które dla Filipa i jego Pulpeta (fatbike) okazały się zmorą tego wyścigu. Przy wjeździe na cześć szutrowa podjazdu okazało się, że głównym przeciwnikiem zawodników w tym dniu będzie nie przewyższenie, ale dujący bardzo mocno wiatr. W wielu odkrytych miejscach wręcz zrzucał z roweru i kompletnie uniemożliwiał wjazd na sam szczyt Bellino.

opis

opis

opis


Bellino to nie tylko kilkugodzinny podjazd, ale także długi, techniczny, nie dający odpocząć zjazd.

opis

opis

opis


Ostatnie wzniesienie na tym etapie to w większości asfaltowy (niech to szlag!) podjazd na Colle del Prete (1717 mnpm), zakończony jednak genialnym trawersującym zjazdem na metę odcinka specjalnego.

Do mety w Cavour miał nas zaprowadzić długi asfalt wśród pól kukurydzy, który ostatecznie potwierdził, że ta nawierzchnia jest jedyną, która kompletnie nie nadaje się do jazdy na fatbiku. Jednak zaprzyjaźniony Belg Dieter i Austriak Axel dociągnęli as do obozu w Cavour, gdzie w cieniu namiotu Synergii i Multivana Bus4Active czekał już nas nasz supporter Mateusz.

opis

opis

opis

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.