Rowerem po polskich drogach
Źródło: Michał Barczyk / norauto.pl
20 Apr 2015 17:29
tagi:
rowery elektryczne, magazyn
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Miejskie ulice stają się coraz bardziej zakorkowane, toteż zmotoryzowani zaczynają poszukiwać alternatywnych środków transportów. Samochody przestają się sprawdzać, zarówno pod względem mobilności, jak i dbałości o środowisko naturalne. Od kilku sezonów można więc zauważyć, że w aglomeracjach miejskich przybywa na drogach rowerzystów.

Dotychczas rowerzyści poruszali się po specjalnie dla nich przygotowanych ścieżkach rowerowych. Jednak potrzeby społeczne, wynikające z przemierzania dużych dystansów sprawiły, że od jakiegoś czasu na rynku można zakupić rowery elektryczne. Czym one się różnią od tradycyjnych rowerów - przede wszystkim obecnością napędu, który może być zamontowany zarówno na przednim, jak i na tylnym kole.

Z takich rowerów będą zadowolone przede wszystkim osoby, które nie są przyzwyczajone do dużego wysiłku fizycznego. Wsiadając na taki model, można śmiało pokonać nim duży dystans, nie używając do tego pedałów. Zatem wystarczy wygodnie usiąść na siodełku i prowadzić kierownicę, w pełni ciesząc się jazdą, widokami, zapominając całkowicie o zmęczeniu. Taki rower może być też dogodnym środkiem transportu dla osób, które korzystają z takiego środka transportu zarówno rekreacyjnie, jak i jako alternatywę dla samochodu. Decydując się bowiem na ten model, można również pedałować podczas jazdy, jak na zwykłym rowerze. Różnica więc polega na tym, że tutaj rowerzysta ma wybór.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli z wbudowanym silnikiem elektrycznym, więc zakup jednego z nich nie jest wcale taki prosty. Należy bowiem wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów, takich jak moc silnika, swoją wagę, a także to, po jakiej drodze zamierza się jeździć. Jest to szczególnie istotne ze względu na to, że rower elektryczny może jeździć z dopuszczalną prędkością nieprzekraczającą 25 kilometrów na godzinę. Warto więc dokładnie skalkulować jak rozkłada się moc silnika w stosunku do masy ciała. Poza tym rower elektryczny, tak jak każdy inny, powinien być dość solidny. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy szprychy i poręcz są wykonane ze stali nierdzewnej o odpowiedniej grubości.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.