W tym sezonie powalczymy także na trasach XC
Źródło: Wojciech Ocylok
14 Feb 2012 10:27
tagi:
Gomola Trans Airco
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Grupa kolarska Gomola Trans Airco powstała w 2006 roku. Od samego początku skupiała przede wszystkim amatorów - pasjonatów kolarstwa, a celem były w głównej mierze maratony MTB. Na zbliżający się wielkimi krokami sezon kolarski 2012, zaplanowane zostało kilka zmian i nowości. Jedną z nich jest utworzonie sekcji XC.

Cross-country, mimo iż jest jedną z dyscyplin olimpijskich, w ostatnich latach podupadało w naszym kraju. Rosnąca popularność maratonów sprawiała, że coraz mniej zawodników pojawiało się na wyścigach XC, co przekładało się na malejącą ilość organizowanych zawodów. W nadchodzącym sezonie sytuacja być może zacznie się zmieniać, gdyż zaplanowana została organizacja cyklu Pucharu Polski właśnie w tej konkurencji.
Wiele lat startów w maratonach sprawia, że zawodnicy poszukują czegoś nowego. W tym przypadku będzie to powrót do korzeni kolarstwa górskiego. W naszym teamie, sekcję XC tworzy kilku naszych młodych i niezwykle ambitnych kolarzy, a wspierać ich będzie paru starszych, doświadczonych zawodników, którzy wraz z trenerem - Danielem Paszkiem będą dla nich nieocenioną pomocą w drodze do sukcesów.

Gomola Trans Airco
Daniel Paszek - trener naszej sekcji XC


Wyrobienie licencji drużynowej umożliwia nam start w najważniejszych imprezach w kraju i licencjonowanych za granicą. Inaugurację sezonu planujemy podczas wyścigu Kamptal Klassik rozgrywanego od 1991 roku w austriackiej miejscowości Zöbing am Heiligenstein. Jest to największy austriacki wyścig, na starcie którego corocznie pojawia się około 450 zawodników. Będzie to doskonała okazja do zmierzenia się z światową czołówką, oraz sprawdzenia formy naszych zawodników na progu krajowego sezonu.

W kolejnych tygodniach, nasi zawodnicy sekcji XC pojawią się na zawodach Pucharu Polski i Pucharu Szlaku Solnego, liczącego się w klasyfikacjach Pro Ligi szlifując formę na Mistrzostwa Polski MTB. Start ten niewątpliwie będzie miał rangę priorytetową.

Celem zawodników będzie zdobycie jak największej ilości punktów w Challenge PZKOL, częste meldowanie się w czołówce wyścigów rangi mistrzowskiej oraz zwycięstwa w lokalnych wyścigach XC.

Życzymy naszym zawodnikom XC wielu sukcesów i samych udanych startów.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.