Jak działają aminokwasy dla sportowców?
Źródło: MegaPower
15 Apr 2014 07:34
tagi:
MegaPower, Aminokwasy
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Na rynku suplementów i odżywek dla sportowców, które wspomagają ich podczas ćwiczeń, znacznie polepszając rezultaty i przyspieszając regenerację znajduje się bardzo wiele ich rodzajów. Powodem takiego stanu rzeczy jest odmienność potrzeb sportowców – są bowiem tacy, dla których niezbędne jest przyjmowanie odżywek na masę, podczas gdy dla innych istotny jest szybszy powrót do zdrowia, a jeszcze innym zależy na dostarczaniu organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych i mineralnych.

Wśród wszystkich odżywek, obok węglowodanów i białek bardzo popularne są aminokwasy....

Jeśli prowadzicie aktywny tryb życia i zastanawiacie się nad rozpoczęciem przyjmowania suplementów bądź odżywek w celu poprawienia swoich efektów, zapewne doskonale wiedzie jak istotne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych w konkretnej ilości. Wiecie zapewne, że pewnych elementów po prostu nie może zabraknąć w Waszej diecie, ale z pewnością nie macie ochoty spędzać kilku godzin w kuchni na przygotowywaniu żywności, która spełni swoją rolę. W takim wypadku łatwiej jest sięgnąć po odpowiedni suplement bądź odżywkę, która przyniesie takie same efekty, ale oszczędzi czas – jest w tym logika i nie dziwne, że wielu ludzi decyduje się właśnie na taki krok.

Zanim jednak sięgniecie po jakikolwiek suplement lub odzywkę oparte na aminokwasach, musicie posiadać najważniejsze informacje na ten temat.

Zacznijmy więc od początku....

Aminokwasy to to związki chemiczne, podobnie zresztą jak węglowodany i białka, które również charakteryzują się bardzo cennymi właściwościami. To bardzo istotny element diety każdego sportowca, który opiera swoje treningi na ćwiczeniach mających za zadanie powiększyć jego masę mięśniową, a więc w szczególności dla kulturystów działających zawodowo lub po prostu osób, które chcą wyrzeźbić ciało i wyglądać o wiele lepiej.

Sukces aminokwasów polega przede wszystkim na tym, że pozwalają one budować masę ciała ale beztłuszczową, w związku z czym w pewnym sensie tyjemy, ale jedynie poprzez wzrost mięśni, a nie tkanki tłuszczowej, jak dzieje się to w przeważającej ilości przypadków. Oprócz tego regenerują organizm znacznie szybciej, szczególnie po niezwykle wzmożonym wysiłku fizycznym.

Jeszcze niedawno uważano, że najważniejsze jest białko – teraz badania dowodzą, że zarówno węglowodany jak i aminokwasy mają znaczenie la prawidłowego funkcjonowania organizmu i efektywnego treningu.

Działanie aminokwasów

Podstawowe działanie aminokwasów oparte jest na budowanie komórek, tkanek jak i hormonów, które biorą czynny udział w bardzo wielu ważnych procesach, jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Są więc one bardzo istotne dla osób aktywnych sportowo, przede wszystkim z względu na podniesienie wytrzymałość, witalność, siłę i regenerację organizmu.

Najlepsze rezultaty

Dla osiągnięcia najlepszych efektów ćwiczeń zaleca się stosowanie odżywek białkowych i aminokwasowych bądź z serii BCAA czyli aminokwasów rozgałęzionych. Zawsze dobierajcie je rozsądnie, po odpowiednim rozeznaniu i bierzcie od uwagę tylko naturalne środki!

Wysoką wydolność organizmu i szybką regenerację po treningu wspiera www.megapower.pl

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.