Pierwsze starty w barwach Gomola Trans Airco
Źródło: Artur Wydra, Jacek Sufin
30 Mar 2011 17:15
tagi:
Gomola Trans Airco, XC Orzesze, AZS, Gliwice
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Zima, której jeszcze kilka tygodni temu nie było widać końca, odeszła bezpowrotnie, co oczywiście zostało powitane z dużą radością wśród braci kolarskiej. W pierwszy wiosenny weekend zawodniczki i zawodnicy GTA, spragnieni startów i zwycięstw, stanęli na starcie dwóch wyścigów XC rozegranych w naszym regionie.

Pierwszy z nich odbył się w Gliwicach i był początkiem tegorocznej rywalizacji w cyklu Akademickich Mistrzostw Śląska. Nasz team reprezentowali Piotr Buczek, Michał Barczyk, Grzegorz Żołna oraz Artur Wydra. Poniżej autorska relacja ostatniego z wymienionych.

27.03.2011 sezon wyścigów MTB rozpoczęli studenci rywalizując w pierwszej odsłonie Akademickich Mistrzostw Śląska. Pierwsza edycja odbyła się w Gliwicach-Łabędach. Mimo niskiej temperatury na starcie w Gliwickim lesie stanęło ok 30 zawodników. Naszą drużynę reprezentował czteroosobowy skład… Piotrek, Michał, Grześ i ja. Przed nami dystans ok. 26km (7 okrążeń), trasa typowa dla XC, strat pod górę, następnie odcinki techniczne oraz interwałowe, pozostała połowa trasy szeroka i płaska.

XC Orzesze


Na pierwszych kilkuset metrach, które prowadziły pod górę, wraz z Grzesiem uciekaliśmy w 8 osobowej grupie, która na pierwszym okrążeniu uzyskała kilkunastosekundową przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Na dwóch kolejnych okrążeniach dojechali do nas mocniejsi zawodnicy, którzy startowali z końca stawki. Na ostatnich okrążeniach stawka zaczęła się formować i rozciągać.
Niestety nie ominął nas pech, ja i Grzesiu mieliśmy problemy z przednimi przerzutkami, przez co ukończyliśmy wyścig na 10 i 11 miejscu open, z kilkusekundową różnicą. Największym pechowcem okazał się Piotrek, który zerwał łańcuch na pierwszych kilometrach. Bezawaryjnie dojechał Michał na 13 miejscu open tracąc do mnie i Grzesia ok 2 minuty.

Tego samego dnia odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Orzesza – Cross Country 2011, impreza, która już na stałe zagościła w kalendarzu MTB, jako pierwszy start po zimowym cyklu przygotowań. W Orzeszu, zawodniczka i zawodnicy Gomola Trans Airco, głodni rywalizacji i sukcesów stawili się licznie, by wystartować w wielu kategoriach.

XC Orzesze


Wiosna także stanęła na wysokości zadania i start naszych reprezentantów zakończył się sukcesem, co pozwala oczekiwać dobrych wyników naszej grupy w największych cyklach maratonów, które rozpoczną się już 10 i 17 kwietnia. W swoich kategoriach, reprezentanci GTA, zajęli miejsca: Patryk Szymański – 2, Lucyna Przybycień – 3, Wojciech Stawarz – 3, Michał Ficek – 11, Krzysztof Kaczyński – 6, Arkadiusz Naruszewicz - 7, Andrzej Piotrowski – 25, Tomasz Kowalski – 32.

Zapraszamy także do galerii oraz do obejrzenia krótkiej relacji TV Mikołów.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.