Dobierz swój rower z Meridą
Źródło: Merida Polska
22 May 2013 22:00
tagi:
Merida, dobierz rower, rozmiar ramy
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Tylko rower idealnie dopasowany do własnych potrzeb zapewnia największą przyjemność z jazdy. Wie o tym Merida Polska, która ułatwia wybór sprzętu za pomocą konfiguratora na stronie internetowej. – Nic nie zastąpi wizyty w sklepie rowerowym, ale żeby nie pogubić się wśród wielu różnych modeli, warto wcześniej ułatwić sobie zadanie – mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska.

Udogodnienie wprowadzone przez polskiego dystrybutora rowerów Merida, czołowej dwukołowej marki na świecie, jest dostępne pod adresem rowerymerida.pl/konfigurator. Można do niego dotrzeć także w menu „Dobierz rower” na rowerymerida.pl. Odpowiadając na coraz bardziej szczegółowe pytania, można z pomocą konfiguratora określić model roweru, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom. – Nic nie zastąpi wizyty w sklepie rowerowym, ale żeby nie pogubić się wśród wielu różnych modeli, warto wcześniej ułatwić sobie zadanie – mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska. – Konfigurator precyzyjnie zawęzi listę poszukiwanych modeli i zaoszczędzi cenny czas, który można lepiej wykorzystać na rowerze – dodaje.

Ucieczka z korków czy wysokie góry?

Na wybór idealnego dwukołowego sprzętu składa się wiele zmiennych, które znajdują odzwierciedlenie w konfiguratorze Meridy. Pierwszą z nich jest nawierzchnia i warunki terenu, w których rower ma być najczęściej wykorzystywany. W każdym z nich można używać roweru na wiele sposobów, co również uwzględnia konfigurator. Na przykład decydując się na rower przeznaczony do jazdy miejskiej, można wybrać między „Komfortem na co dzień” a „Ucieczką z korków”, a wśród rowerów turystycznych między „Relaksem” a „Wyprawą”. Z kolei wybór sprzętu w trudniejszy teren rozpoczyna się od opcji „Rekreacja”, „Sport”, „Wysokie góry” i „Wyczyn”. Do idealnego doboru roweru prowadzą następnie pytania dotyczące m.in. rozmiaru kół, materiału ramy (aluminiowej bądź karbonowej), liczby biegów, rodzaju hamulców czy skoku zawieszenia. Dla mniej zaawansowanych rowerzystów pomocne będą także opisy poszczególnych opcji, które ułatwią podjęcie optymalnej decyzji. Końcowym etapem drogi ku niej jest poznanie rozmiaru ramy sugerowanej przez specjalistów Merida Polska do określonego wzrostu użytkownika. Jest on zmienny w zależności od grupy poszczególnych modeli rowerów.

opis


Łatwiej być na bieżąco

– 41-letnie doświadczenie Meridy pozwala jej tworzyć wysokiej jakości rowery dostosowane do różnych potrzeb, dlatego konfigurator ułatwi wybór każdemu: od rodzica szukającego pierwszego rowerku dla swojej pociechy, przez osoby ceniące komfortową jazdę w różnych warunkach, po sportowców, którzy potrzebują sprzętu wyczynowego – tłumaczy Mateusz Musioł. Wraz ze wprowadzeniem nowej funkcjonalności zmienia się strona internetowa Merida Polska. Wiąże się to także z dążeniem do coraz lepszego informowania o nowościach dotyczących rowerów Merida oraz drużyn kolarskich odnoszących na nich sukcesy w najważniejszych wyścigach na świecie. – Aktualności są teraz łatwiej dostępne, co pozwoli być na bieżąco z wynikami i relacjami z wyścigów i przygotowań naszych dwóch czołowych grup kolarskich – mówi Mateusz Musioł. Pierwszą z nich jest Lampre-Merida, jedna z najstarszych i najbardziej znanych zawodowych grup kolarskich. W jej barwach startuje m.in. czołowy polski kolarz Przemysław Niemiec, ambasador Meridy w Polsce.

Druga grupa to drużyna MTB – Multivan Merida Biking Team, która ma na swoim koncie m.in. 40 wygranych wyścigów Pucharu Świata, złote i srebrne medale olimpijskie czy 10 tytułów mistrzów świata. – Zależy nam jednak nie tylko na najważniejszych sukcesach sportowych na świecie. Właśnie dlatego w nowej odsłonie strony internetowej nie zabraknie także informacji o wspieranych przez nas wyścigach, które przynoszą nie mniejszą satysfakcję i nam, i startującym. Mam na myśli najpopularniejsze maratony rowerowe w Polsce, cykl Merida Mazovia MTB Marathon organizowany przez Cezarego Zamanę – mówi Mateusz Musioł. Dodaje, że pomocnym działem rowerymerida.pl mogą być także testy rowerów, w którym znajdują się publikacje prestiżowych czasopism i mediów internetowych rzetelnie oceniające rowery marki Merida.

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.