Co mężczyźni widzą w rowerowych dziewczynach?
Źródło: Dorota Juranek
27 Nov 2012 21:55
tagi:
kobiety, kobieta na rowerze, kolarka, kolarki
RSS Wyślij e-mail Drukuj
Mój kolarski staż nie jest może zbyt imponujący, jednak wystarczająco długi, by wiedzieć, że kobiety na rowerach wywołują przyspieszoną (i to nie w wyniku kolejnego interwału) akcję serca u mężczyzn.

Już pierwsze, trzepackie jazdy na rowerze po najbliższym parku, powodowały poprawę samopoczucia, bowiem zawsze znalazło się kilku amatorów kobiecego piękna w ruchu. Uśmiechy, miłe spojrzenia. Chyba każda z nas wie, o co chodzi.
Kolejnym etapem było odzianie się w profesjonalny strój kolarski. Lycra i kolory… no powiedzcie, czy wobec czegoś takiego można przejść obojętnie?

opis

Jak świat światem, mężczyźni są wzrokowcami. Nie okłamujmy się, pierwsze, na co zwracają uwagę nasi panowie, to wygląd. Smukła talia, delikatny zarys mięśni, opalona skóra muskana wiatrem, delikatne krągłości w miejscach wiadomych... tak, to działa i nie ma mężczyzny, który wobec takiego zjawiska przeszedłby obojętnie.

Żeby dowiedzieć się więcej na ten temat, postanowiłam zasięgnąć języka w środowisku.

Na pierwszy ogień wybrałam osoby, które mają najlepszą sposobność, aby zaobserwować wspomniane walory, a dodatkowo uwieczniają je za pomocą odpowiedniego sprzętu. Niestety, nasi maratonowi fotografowie, bracia U. nabrali wody w usta i postanowili się nie wypowiadać.

Idąc dalej tropem wyglądu i powierzchowności, o kobiece wdzięki zapytałam strażnika stylu, trójmiejskiego trendsettera - Jakuba Krzyżaka.
Jakub nie miał problemu z odpowiedzią. Sam nawet przyznał, iż uważa się za znawcę tematu, więc z przyjemnością dorzuci swoje trzy grosze.

opis

Jakub Krzyżak
Co sprawia, że mężczyznom podobają się kobiety uprawiające różne formy kolarstwa? Pytanie powinno brzmieć, czy faktycznie się podobają? Bo ja, co do tego nie jestem taki pewien. Owszem, fajnie jeśli dziewczyna jeździ na rowerze, ale tyle w mojej ocenie wystarczy. Z początku jest fascynacja "o super! Będziemy razem jeździć na wycieczki" a później "o k…, znowu muszę się z nią ciągnąć" .
Poza tym wystarczy, ze ja obijam nogi i brudzę się w błocie. Osobiście nie czuje potrzeby posiadania wspólnej pasji z drugą polową, wręcz wole żeby miała inną. Obracam się w świecie fitness i bardzo podoba mi się fitnessowa sylwetka u kobiet, kolarstwo absolutnie tego nie daje.


Czyli nie konkretnie rower, a pasja, najlepiej sportowa?

opis

Jakub Krzyżak
Tak, fajnie żeby była to sportowa pasja. Nie koniecznie kolarstwo. Mężczyźni równie dobrze chcieliby kobietę, która biega, pływa, czy chodzi na tańce. A nie laseczkę, która tylko przed lustrem stoi i ma ciało o konsystencji dziurawej dętki.


A co ze stylówą jeżdżących pań?

Jakub Krzyżak
W przypadku kobiet stylówa ma ogromne znaczenie! Na rowerze i po rowerze!
Szczególnie po rowerze...rowerzystki musza uważać na to, żeby zbytnio nie upodabniały się do kolarzy. Ze stylówą u dziewczyn nie ma dramatu, ale prawdę mówiąc jest tak nędzna ilość jeżdżących dziewczyn, które można podpiąć pod stylówę, ze ciężko się w tym temacie wypowiadać, ale jeśli już o tym mowa, to krajowe zawodniczki powinny się uczyć od Mai Włoszczowskiej lub Helle Frederiksen, która jest... triathlonistką.


opis

Powyższe przemyślenia postawiły pod znakiem zapytania sensowność głównej tezy tego artykułu. Założyłam, że mężczyźni lubią kobiety na rowerach. Ale czy na pewno to takie oczywiste? Aby jakoś ratować sprawę zapytałam mężczyzn związanych z pedałującymi dziewczynami. Oni muszą widzieć więcej pozytywów.

Pierwszym wybrańcem był nasz czołowy polski zawodnik - Marek Konwa. Czemu pierwszy? Bo, jak wielu z Was pewnie wie, to właśnie On uległ niewątpliwemu urokowi jednej z bardziej znanych w środowisku maratonowym, zawodniczek.
Niestety. Marek nie zechciał podzielić się z nami swymi spostrzeżeniami, być może zobaczył w Ani coś, czego nie widzi nikt inny i strzeże tej tajemnicy w przekonaniu, że jej zdrada mogłaby być niebezpieczna....

opis

Po takim obrocie wypadków uznałam, że trzeba wytoczyć najcięższe działa.
Ani Szafraniec nie trzeba przedstawiać nikomu, Jej partnera - Marka Rutkiewicza tym bardziej.

Marek Rutkiewicz
Ciężko mi napisać coś w tym temacie, ponieważ to nie jest chyba tak, że widzę coś w kobietach uprawiających akurat tę dyscyplinę sportową. Myślę, że ogólnie większości facetów podobają się kobiety, które są wysportowane i prowadzą zdrowy tryb życia. A wspólna pasja na pewno zbliża i sprawia, że mamy ze sobą dużo więcej wspólnego niż z kimś poza środowiska kolarskiego.

Kolarki, jak to sportsmenki, bardziej dbają o zdrowy tryb życia i - co za tym idzie - o swoją sylwetkę. Jak dla mnie, jest to zdecydowanie cecha in plus. Ale to by było chyba na tyle z cech 'pociągających'. Bo cech, może niekoniecznie pociągających, ale zdecydowanie na plus jest na pewno więcej.


Najbardziej jednak zaskakujące były słowa Przemka, wybrańca Mai Włoszczowskiej.
Zapytany, co takiego jest w kobietach uprawiających kolarstwo, że wielu mężczyzn zwraca na nie uwagę, odpowiedział zwięźle i przekornie, czyli: Nie "co jest?" a "czego nie ma?". Tłuszczu.
Zaś na pytanie o „niewizualne” cechy pociągające mężczyzn wyznał...

Przemek Zawada
Cóż za impertynenckie oskarżenie o powierzchowność! Oczywiście, że nie liczą się jedynie względy estetyczne! Nader istotna jest przecież wydolność tlenowa... :)


opis

Wszyscy pytani mężczyźni odpowiadali więc dość podobnie i monotematycznie. Sam rower, to dodatek. Liczy się sport i pasja. Dla kobiet odpowiedniejsze są inne formy aktywności.
Prowadząc te rozmowy zauważyłam, że naszym panom brakuje chyba śmiałości, by trochę popuścić wodze fantazji i zaskoczyć nas, kobiety. Szukając kogoś odważniejszego trafiłam na Pawła Wiendlochę, czołowego zawodnika drużyny DSR, znanego ze sporej wrażliwości na kobiece wdzięki.

Paweł Wiendlocha
Nie ma co ukrywać, że wg mnie kolarstwo nie jest najlepszym sportem dla kobiet. Oczywiście nie uzurpuje sobie prawa do osądzania, że to nie dla płci pięknej, ale wolę kobiety w innym wydaniu. W kobietach, które są związane z tym sportem lubię ich cechy poza kolarskie. W większości rowerzystki są bardzo otwarte na otoczenie. Nie brakuje im dystansu do spraw poza sportowych. Jeżeli chodzi o pasję, to jesteście bardzo zacięte. Ale jako rowerzystki, to już inna sprawa, tu liczy się nie tylko charakter, ale również to, jak wyglądacie, zarówno w stricte kolarskim stroju, ale również sportowym i eleganckim. Zawsze cieszy widok niewiasty pędzącej na swoim rumaku do pracy, dostojnie i elegancko. Z drugiej strony spotkanie w górach z kobietą na rowerze, która do tego dobrze sobie radzi i dobrze wygląda (bardziej w sensie odpowiedniego dobrania stroju i dbałości o szczegóły) zawsze wzbudza podziw i ten specyficzny błysk w oku. Reasumując, kolarki jak najbardziej tak, ale bez przesady z wciąganiem się w kolarstwo :)


No i klops. Teza postawiona na początku została nieco zachwiana. Miało być prowokacyjnie, z pikanterią, seksownie. Wyszło….. jakby mniej :)
Podsumowania nie będzie. Wnioski wyciągnijcie, dziewczyny, same. Zostawiam Was z wypowiedzią, która spodobała mi się najbardziej.


Robert Banach
Kolarstwo jest seksi. Widzę coraz więcej kobiet startujących na zawodach rowerowych.
Na pewno kolarki są bardziej ambitne od kolarzy, potrafią jeździć do odcięcia tam gdzie trzeba, a na bardzo trudnych odcinkach zachowują zdrowy rozsądek, czego niektórym panom brakuje. Jedyną wadą jest fakt, że cały czas mało Pań jeździ na rowerach sportowo. Ten kierunek jednak szybko się zmienia i co roku nowych twarzy przybywa. W dużych miastach takich jak Gdańsk (mamy najbardziej przyjazne miasto rowerzystom) kobiet na rowerach jest coraz więcej. Holenderka, rozwiane włosy i spódnica - można przejechać na czerwonym :-)


opis


Mimo dość powściągliwych wypowiedzi, dziękuję Panom za współpracę i za to, że odpowiadając, nie chowali się za parawanem anonimowości.

Dorota "Czarna Mamba" Juranek


Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, co kobiety widzą w kolarzach...

Komentarze:
Tego artykułu jeszcze nikt nie skomentował.
Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby skomentować ten artykuł.
Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się i w pełni korzystaj z usług serwisu.
Grupa Kolarska
Gomola Trans Airco
Get the Flash Player to see this rotator.
Wirtualne360
Gomola Trans Airco
Panorama 360, Gomola Trans Airco  - Team MTB

Najpopularniejsze artykuły
Subskrypcja
Promuj serwis LoveBikes.pl
RSS Wyślij e-mail Facebook Śledzik Gadu-Gadu Twitter Blip Buzz WykopPolecamy
Wejdź i zobacz!
Wspieramy:
MTB Marathon MTB Trophy MTB Challenge
© 2012-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zawartości serwisu zabronione.
All right’s reserved.